TERMAL SUYUN ÖZELLİKLERİ

Termal su, çıkarıldığı bölgenin jeopolitik yapısı, iklim özellikleri, toprak yapısı gibi özelliklere göre içinde bulunan mineral değerleri farklılık göstermektedir. Her bölgenin termal suyu aynı özelliğe sahip değildir. Aynı özelliklere sahip olmayan termal suların fayda sağladığı hastalıklardan birbirinden farklıdır.

Geçmişi Friglere dayanan 3000 yıldır şifa dağıtan Gazlıgöl Başaranlar Termal Otel kaplıca suyu 525 mt derinlikten 62 derece olarak çıkarılmaktadır. En doğal hali ile sizlerin hizmetine sunulan termal suyumuz banyo kürü, içme kürü ve balneoterapi kürü olarak kullanılmaktadır.

Başaranlar Termal Otel Suyunun İçinde Bulunan Başlıca Mineraller ve Faydaları;

Magnezyum: İnsan vücudu için oldukça önemli olan magnezyum, tansiyonun dengelenmesine, kalp ritminin düzenlenmesine, kas hareketlerinin güçlenmesine yardımcı olur. Vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar ve cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Kalsiyum: Kemiklerin güçlenmesinde oldukça etkilidir.Özellikle kalp ve diğer iç organların işleyişinde önemli etkisi vardır. Vücutta ki işleyişin düzenlenmesine yardımcı olur.

Sodyum: Vücudun sıvı dengesini korumaya yardımcı olur. Ciltte oluşan kırışıklıkların, çizgilerin ve sarkmaların azalmasını sağlarken yaşlanma belirtilerinin de yavaşlamasında etkilidir.

Klorür: Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar.Vücudun asit-baz dengesini korumaya yardımcı olur.

Florür: Kemik ve iskelet sisteminin güçlenmesini sağlar.

Bi Karbonat: Kadın hastalıkları, idrar yolu enfeksiyonu, mide rahatsızlıkları gibi rahatsızlıklarda etkilidir.

TERMAL SUYUN FAYDALARI

***Kaplıca suyunu kullanımından önce rahatsızlığınız için mutlaka doktorunuza ya da bir hekime danışınız.

Gazlıgöl Başaranlar Termal Otel Kaplıca suyu banyo kürü olarak kullanıldığında;
• Bel-boyun fıtığı
• Kireçlenme
• Kemik erimesi
• Romatoid artrit
• Ankilozan Spondilit
• Kadın Hastalıkları
• Kısırlık
• Eklem-Kas Ağrıları
• Cilt hastalıkları

İçme Kürü olarak kullanıldığında;
• Mide rahatsızlıkları,
• Bağırsak rahatsızlıklar,
• Böbrek taşı

Rahatsızlıklarında fayda sağlamaktadır.

TERMAL SU İLE SAĞLIKLI VE ZİNDE BİR YAŞAM

Termal Otel de kullanılan termal suyumuz içeriğinde bulunan 32 çeşit mineral sayesinde kan dolaşımını hızlandırarak metabolizmanın çalışmasını sağlamaktadır. Termal suyumuz banyo kürü ve içme kürü olarak kullanıldığında bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücudu korumaktadır. Her hangi bir rahatsızlığı olmayan bireylerin de yılda en az 1 defa aldıkları kaplıca kürleri sayesinde stres, yorgunluk, kronik ağrıların azalmasını sağlayarak daha kaliteli bir yaşam sürmeyi sağlamaktadır.

CİLT BAKIMINDA TERMAL SU

Başaranlar Termal Otel kaplıca suyunun içinde bulundurduğu yüksek miktarda ki magnezyum minerali hasar görmüş cildin yenilenmesini sağlar. Termal suyun etkisi ile hızlanan kan akışı, kirli kanın temizlenmesini sağlar. Kalbe ulaşarak temizlenen kirli kan yeniden cilde dönerek hücre yenilenmesi sağlamaktadır. Böylelikle cilt kendini yenileyerek güzellik ve sağlık kazandığı gibi başta sedef, egzama,kaşıntı, istenmeyen kokular gibi cilt hastalıklarına fayda sağlar.

TERMAL SU İLE DOĞAL TEDAVİ

Termal Otel bahçemizde bulunan kuyumuzdan 525 mt derinlikten 62 derecede çıkarılan termal suyumuz, çıkarılırken her kayaçtan 32 çeşit mineral almaktadır. İçeriğinde bulunan zararlı gazlardan arındırıldıktan sonra en doğal hali ile sizlerin hizmetine sunulmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı termal kaplıca suyumuz banyo olarak kullanımının yanında içilebilir özellikle olması, hem kas sistemi rahatsızlıklarında hem de sindirim sistemi rahatsızlıklarında olumlu sonuçlar vermektedir.

Termal Otel, 1+1 Daireler, 2+1 Daireler, Fiyatlar, Aktiviteler, Havuz, SPA, Kafeterya, Restoran, Sosyal Alanlar, Termal Su, Videolar, İletişim için bizi arayın.